Lessons learned bijeenkomst cybercrime
Op 11 december 2024 heeft een lessons learned bijeenkomst plaatsgevonden, georganiseerd door de afdeling Crisisbeheersing. Tijdens de bijeenkomst werd stilgestaan bij de ervaringen van incidenten en/of situaties in het land waar onze multidisciplinaire crisisorganisatie (van multi functionarissen, OvD’s tot burgemeesters) ook van kunnen leren.
In december stond het atypisch onderwerp cybercrime centraal. De specialisten van Digiweerbaar.nl namen de crisisorganisatie mee in de fascinerende en alarmerende wereld van cybercrime. Spreker Peter Lahousse vertelde ons hoe aanvallers te werk gaan, wat de impact op de (crisis)organisatie kan zijn en hoe in de digitale wereld weerbaarheid versterkt kan worden. In andere woorden: het was een diepgaande en inspirerende sessie. Zoals de spreker zei: “Je kunt je niet verdedigen tegen hetgeen je niet begrijpt”.
Volgende lessons learned bijeenkomst
Op 19 juni staat de eerstvolgende lessons learned bijeenkomst op de planning. Na een vuurdoop afgelopen jaar, zal deze bijeenkomst weer met veel plezier samen met Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland georganiseerd worden. De uitnodiging zal op termijn via kolommen / vertegenwoordigers met de functionarissen worden gedeeld.
Zien we je dan?